فدراسیون جهانی بورس ها اعلام کرد: «تغییر اهداف بورس ها»

فدراسیون جهانی بورس ها در گزارش اخیر خود بر تغییر اهداف بورس ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس و بر اساس گزارش فدراسیون جهانی بورس ها، تا پیش از آغاز بحران مالی در جهان، هدف قانون گذاران بازار سرمایه بر ایجاد شفافیت، رقابت و شرایط برابر رقابت متمرکز بود.

در آن مقطع زمانی، هدف اصلی قانون گذاران، ایجاد بازاری جهت ارایه خدمات مالی بود. این در حالی است که پس از وقوع بحران مالی، هدف بورس ها بر پایداری بازار های مالی و به کارگیری اصول و قواعد گروه بیست تغییر کرد. ایجاد یکپارچگی و ثبات مالی فعالان از نقش های با اهمیت زیر ساخت های بازار مالی به شمار می آید این در حالی است که از سال 2015 به بعد، تمرکز بازارهای مالی بر ایجاد شغل و رشد پایدار معطوف شد.

تغییر مورد اشاره گامی بزرگ در راســـتای خلق مشوق های اقتصادی بجای تحمیل ممنوعیت ها به شمار می آید. انتظار می رود اعمال تغییرات عنوان شده، به ارتقای کارایی و رقابت بیشتر بازار های مالی منتج شود.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com