راه اندازی بورس ارز راهکار ثبات دلار ۴۲۰۰ تومانی

نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس با تاکید بر لزوم راه اندازی بورس ارز برای دوام نرخ ۴۲۰۰ تومانی گفت: راه اندازی بورس ارز برای ساماندهی بازار می تواند از سامانه نیما کارآمدتر باشد و اثرات مثبت بیشتری در اقتصاد داشته باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،هادی قوامی با اشاره به زمزمه هایی مبنی بر راه اندازی بورس ارز به خانه ملت گفت: راه اندازی بورس ارز فعالیت های ارزی را شفاف می کند،البته در صورتی که در این محل، ارز عرضه شده و به تقاضاها پاسخ داده شود در غیر اینصورت تاثیری بر بازار ارزی نخواهد داشت.راه اندازی بورس ارز نباید بازار را میخکوب کند، باید مکمل سیاست های فعلی دولت باشد و به بازار متشکل ارزی با به نرخ فعلی کمک کند.

وی با اشاره به اهداف راه اندازی بورس ارز ادامه داد: دولت برای اینکه نرخ 4200 تومانی ارز را به صورت تدریجی مدیریت کند باید به خارج از این تقاضاها پاسخ دهد، چراکه بورس برای ساماندهی عرضه و تقاضا ایجاد می شود.در حال حاضر در برخی کشورها بورس ارز فعال است و اثرات خوبی در اقتصاد آنها بر جای گذاشته است.

قوامی با بیان اینکه راه اندازی بورس ارز برای دوام نرخ 4200 تومانی ضروری است، تصریح کرد: راه اندازی بورس ارز برای ساماندهی بازار می تواند از سامانه نیما کارآمدتر باشد و اثرات مثبت بیشتری در اقتصاد داشته باشد.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com