تصمیم مهم درباره کارگزاران بورس + حذف کوچک ترها

نماینده مجلس و از فعالان قدیمی بازارسرمایه با اشاره به تصمیم شورای عالی بورس مبنی بر لغو مجوز کارگزاران دارای سرمایه کمتر از ۱۵ میلیاردتومان گفت:کارگزاری های کوچک باید از معاملات بزرگ کنار گذاشته شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدحسن نژاد به خانه ملت گفت: شورای عالی بورس تصمیم گرفته تا مرداد مجوز کارگزارای های دارای سرمایه کمتر از  15 میلیارد تومان را لغو کند. این کار با هدف افزایش سرمایه کارگزاری ها در دستور کار شورا قرار گرفته که منطقی است.

وی ادامه داد: در شرایطی صنعت و حجم معاملات بازارسهام بزرگ شده که احتمال اشتباهات بزرگ نیز افزایش می یابد. بنابراین درست نیست کارگزاران بورس با اعتبارات کوچک ، گردش مالی بزرگی را ایجاد کنند.

این نماینده که قبل از ورود به بورس مدیرعامل کارگزاری رضوی و از فعالان بازار سرمایه بود، توضیح داد: وقتی کارگزاری با یک میلیارد سرمایه، ماهانه 100 میلیارد گردش مالی ایجاد می کند این نگرانی وجود دارد که در صورت اشتباه چه پشتوانه ای برای جبران خواهد داشت؟ انتظار می رود کارگزاری ها سرمایه را افزایش دهند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.

حسن نژاد با بیان اینکه تاجایی که اطلاع داریم کارگزاری ها منابع مالی لازم برای افزایش سرمایه را دارند، در پاسخ به این سئوال که آیا لغو مجوز در راستای افزایش فعالیت بانک ها است؟ گفت: اگر مجوز جدید صادر می شد می توانستیم چنین برداشتی داشته باشیم اما قرار بر صدور مجوز جدید نیست و تنها قرار است سرمایه کارگزاری ها افزایش پیدا کند.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com