موافقت سازمان بورس با افزایش سرمایه 300 میلیارد ریالی فرابورس؛ فرابورس ایران هزار میلیارد ریالی می‌شود

سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید فرابورس ایران را از دو محل «سود انباشته» و «سایر اندوخته‌ها» صادر کرد تا از این طریق فرابورس بتواند سرمایه‌اش را از 700 میلیارد ریال فعلی به هزار میلیارد ریال افزایش دهد و آن را صرف اصلاح ساختار مالی خود کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، هیات‌مدیره فرابورس در تاریخ 7 خردادماه پیشنهاد افزایش سرمایه این بورس را به منظور رعایت مصوبه چهارصد و نهمین صورتجلسه هیات‌مدیره سازمان بورس در خصوص تعیین حداقل سرمایه مطلوب بورس‌ها اعلام کرد تا سرمایه فرابورس از این طریق به یک‌هزار و 50 میلیارد ریال افزایش بیابد. سازمان بورس اما با افزایش 300 میلیارد ریالی سرمایه فرابورس یعنی افزایش حدود 43 درصدی سرمایه موافقت کرد.

بدین ترتیب در مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس که هفته آتی با موضوع افزایش سرمایه برگزار می‌شود تصویب افزایش سرمایه 300 میلیارد ریالی فرابورس که 160 میلیارد ریال آن از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته‌هاست امکان‌پذیر خواهد بود تا سرمایه فرابورس ایران به هزار میلیارد ریال افزایش بیابد.

زمان مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده فرابورس مشخص شد

همچنین 4 تیرماه 97 مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس ایران در محل سالن نور مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا به ترتیب در ساعات 14:00 و 18:00 برگزار خواهد شد.

از دستورات جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه فرابورس ایران می‌توان به مواردی همچون استماع گزارش هیات‌مدیره، حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت برای عملکرد سال مالی منتهی به 29اسفند 1396؛ بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29اسفند 1396؛ تصمیم‌گیری در مورد میزان سود تقسیمی؛ انتخاب اعضای هیات‌مدیره؛ انتخاب حسابرس و بازرس اصلی و علی‌البدل برای سال آینده و تعیین حق‌الزحمه ایشان؛ تعیین میزان حق حضور اعضای غیرموظف هیات‌مدیره و مواردی از این دست اشاره کرد.‌

همچنین در مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس نیز پس از قرائت و استماع گزارش توجیهی هیات‌مدیره و گزارش بازرس قانونی در خصوص پیشنهاد افزایش سرمایه، در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد. اصلاح موادی از اساسنامه و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع باشد نیز از دیگر دستورات جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس ایران است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com