عرضه اولیه پتروشیمی۶۰۰ میلیاردی در آینده نزدیک و پذیرش های جدید

مدیر پذیرش بورس تهران از عرضه اولیه دو شرکت پتروشیمی پارس و کشت و صنعت و دامپروری پارس در آینده ای نزدیک و پذیرش چند شرکت دیگر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس پرس، اسماعیل درگاهی، با اشاره به شرایط روزهای گذشته بازار سهام که با افزایش قیمت ها و رکورد شکنی های متعدد متغیرها همراه بوده، اظهار داشت: در این شرایط که نقدینگی جدیدی سرازیر بورس شده و تقاضاهای زیادی مخصوصا" از سوی سرمایه گذاران خرد ایجاد شده، زمان مناسبی برای حضور شرکت های جدید و پاسخ به بخشی از نیازهای فعالان بازار است.

وی ادامه داد: بنابراین، طبق اولویت بندی دو سه ماهه، بهترین شرکت ها آماده عرضه اولیه شده اند و چند شرکت هم در نوبت و طی فرایند پذیرش قرار دارند.

این مقام مسئول افزود: در این میان پتروشیمی پارس از آمادگی بیشتری برای واگذاری برخودار بوده و قرار است در صورت نبود مانعی، اوایل هفته آینده یا دو هفته آینده 5 تا 10 درصد سهام این شرکت 600 میلیارد تومانی با اهتمام سهامدار عمده یعنی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و سازمان بورس عرضه اولیه شود.

درگاهی ادامه داد: همچنین شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با سرمایه 32.5 میلیارد تومانی در نوبت عرضه اولیه است که بعد از پتروشیمی پارس وارد بورس خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که چه شرکت هایی در حال طی فرایند پذیرش یا در نوبت پذیرش هستند گفت: در کنار چند اوراق ، شرکت هایی مانند تامین سرمایه نوین و یک شرکت دیگر از این گروه، سیمرغ بزرگترین مجتمع مرغداری در خاورمیانه با 39 سال سابقه و سرمایه 80 میلیارد تومانی، فروشگاه زنجیره ایی افق کوروش و پتروشیمی خراسان آماده پذیرش و درج نماد بوده و پرشین فولادآریا و ریل پرداز نوین هم در حال طی فرایند پذیرش هستند.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com