توقف ۷ شرکت بورسی به علت اخبار مثبت و منفی و تعیلق دو بانک

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات امروز بورس تهران که شاخص  با جهش 3 هزار و 48 واحدی به 111 هزار و 848 واحدی رسیده، نماد شرکت های ‌سرمایه‌گذاری‌ رنا، پگاه‌ آذربایجان‌ غربی‌ ،عمران‌ و توسعه‌ فارس‌ ، مارگارین‌ ، ایران‌ ارقام‌ ، سیمان‌غرب‌ و قند هگمتان به دلایل مثبت و منفی بسته و دو بانک ملت و بانک انصار هم تا 17 مرداد تعلیق شدند.

براساس این گزارش، در حالی علت توقف نماد "سغرب"  رشد بیش از 20 درصدی قیمت سهام در 5 روز کاری و لزوم توضیح احتمالا" کلیشه ایی است که "ورنا" از کاهش 50 درصدی سود سال مالی شهریور جاری و ناشی از حاصل از فروش سرمایه گذاری ها خبر داد که به علت پیش بینی عدم تحقق فروش شرکت بازرگانی برنا منجر به کاهش سود شرکت اصلی از 74 به 37 ریال و سود تلفیقی از 154 به 117 ریال شده است .

"غشاذر" هم اعلام کرد با عنایت به افزایش 17 درصدی قیمت شیر خام و سایر هزینه های تولید محصول ، بر اساس مصوبه دوم مرداد کارگروه تنظیم بازار و ابلاغیه سوم مرداد انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران میانگین قیمت محصولات لبنی تولیدی این شرکت 15.6 درصد افزایش یافت.

"مرقام" 50 میلیارد تومانی از برنده شدن در مناقصه عمومی دو مرحله ای خبر داد که مربوط به خرید، نصب، پشتیبانی 250 خودپرداز پست بانک بوده و در حال تبادل مدارک و طی مراحل انعقاد قرارداد است.

"ثفارس" هم از کاهش 18 درصدی سود سال مالی شهریور جاری خبر داد که از 500 به 410 ریال رسیده و ناشی از عدم فروش متراژ پیش بینی شده از واحدهای تجاری پروژه های نیکان و دلگشا است . این شرکت اعلام کرده به دلیل عدم تحقق در عملکرد 9 ماهه واقعی، پیش بینی می شود سود هر سهم از 500 ریال به 410 ریال در پایان سال مالی محقق شود.

"غمارگ " هم از تغییر 180 درجه ایی درآمد سال مالی آذر جاری ( از سود 10.4 به زیان 14.8 میلیارد تومامی ) خبر داد و اعلام کرد برای نرخ فروش محصولات در 6 ماهه دوم سال مالی 97 افزایش در نظر گرفته نشده و افزایش نرخ فروش 9 درصدی محصولات از اواخر اردیبهشت ماه اجرایی  و در بودجه سالیانه لحاظ شده است. همچنین تخفیفات مورد نیاز فروش بر اساس شرایط بازار و کانال های پخش لحاظ و برنامه شرکت کاهش تخفیفات در 6 ماهه دوم بوده و تامین مواد اولیه روغن خام به جز روغن کلزا بطور کامل از محل واردات فرض شده و نرخ روغن خام بر اساس نرخ های جهانی تیر ماه در بودجه لحاظ شده است.

این شرکت همچنین اعلام کرده نرخ ارز خرید روغن بر اساس دلار 39،225 ریال و نرخ ارز خرید سایر مواد بر اساس یورو مبادله ای 50.566 ریال در نظر گرفته شده و هزینه های عملیاتی و اداری و فروش بر اساس اطلاعات واقعی 6 ماهه اول بطور متوسط و با افزایش تورم سالیانه در نظر گرفته شده و هزینه های مالی با فرض جایگزینی تسهیلات ارزان قیمت فرض شده  و افزایشی بابت تسهیلات مالی در نظر گرفته نشده است .

"قهکمت" نیز با اعلام رشد 23 درصدی سود سال مالی شهریور اعلام کرد باتوجه به پیگیری های انجام شده از سندیکای کارخانه های قند وشکر مبنی برعدم تحویل جایزه به چغندرکاران به دلیل فروش تفاله مربوطه (بهاره - تحویلی درپاییز و زمستان 96 ) ، درآمد هرسهم از 702 به 862ریال پیش بینی می شود ودلایل افزایش ناشی از عدم تحویل از قرار 20 کیلو تفاله و 2 کیلو قند یا شکر در مقابل هر تن چغندر خریداری شده به چغندر کاران کشت بهاره  96طبق بخشنامه های مصوب و کاهش هزینه مالی به دلیل عدم دریافت تسهیلات بانکی به دلیل تسویه حساب مطالبات چغندرکاران باتحویل شکر است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com