معاون ناشران و اعضای شرکت بورس در گفتگو با سنا مطرح کرد: تاثیر مثبت گزارش های سه ماهه بر بازار سرمایه

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران، رشد فعلی بازار سرمایه را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: از ماه ها قبل نشانه هایی مبنی بر بهبود عملکرد برخی صنایع بورسی و تاثیر مثبت آن بر رشد شاخص قابل مشاهده بود، بطوریکه گزارش های عملکرد سه ماهه بسیاری از شرکتهای بزرگ بورس، حکایت از وضعیت مطلوبی دارد. در کنار این شرایط زمزمه آزادسازی فروش ارز شرکتها به قیمت بازار ، این فضای مثبت را تشدید کرد.

روح الله حسینی مقدم، به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: بورس طی ماه های اخیر روندی صعودی را در پیش گرفته است اما موانعی مانند برخی سیاست های دستوری در این میان، روند را با وقفه همراه کرد، که البته این سیاست ها عملا در بلند مدت، تداوم نیافت .

وی افزود: به عبارت دیگر، گذشت زمان نشان داد که بخشی از این سیاست ها به نفع اقتصاد کشور نیست و در حقیقت فضای رانت را تقویت می کند؛

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران، با بیان اینکه بازار سرمایه منتظر اتفاقات امروزی بود و تحولات را به شکل متناوب دنبال می کند، تصریح کرد: زمزمه های اولیه امکان فروش ارز صنایع به بازار - بورس را با یک جهش قابل ملاحظه مواجه کرد.

حسینی مقدم همچنین به تصمیمات عقلایی، منطقی و به موقع سرمایه گذاران در شرایط فعلی اقتصاد اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاران بورسی، همواره هوشمند عمل می کنند و منتظر و مترصد فرصت ها و پتانسیل های بالقوه بازار سرمایه هستند؛

وی ادامه داد: باید در نظر بگیریم تغییر نگاه که در فضای اقتصاد کشور نیز در حال ظهور و بروز است، امیدواری سرمایه گذاران را در بازار سرمایه به آزادسازی و فضای مبتنی بر کشف قیمت و جلوگیری از رانت، تقویت کرده و این فضا نتایج مثبتی در پی خواهد داشت.

حسینی مقدم در جمع بندی این گفتگو افزود: بخشی از تحولات مبتنی بر رشد بازار سرمایه، ناشی از برداشتن محدودیت های ارزی و تضعیف فضای رانتی است. نکته ثانویه هم به ارزندگی سهام بر اساس گزارش های عملکرد سه ماهه شرکتهای بزرگ برمی گردد.

 

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com