آخرین وضعیت راه اندازی بورس ارز و صندوق ارزی

رئیس سازمان بورس با اعلام آخرین وضعیت راه اندازی بورس ارز و صندوق ارزی در بازار سرمایه از عرضه دومین خودرو در بورس کالا خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی درباره آخرین وضعیت راه اندازی بورس ارز ، به مصوبه شورای عالی بورس و لزوم تایید بانک مرکزی اشاره کرد و به صدا و سیما گفت: بانک مرکزی موافقت کلی را در زمینه راه اندازی بورس ارز ابلاغ کرده اما در خصوص زمان اجرایی آن تردیدهایی وجود دارد.

وی افزود: بانک مرکزی تلاش های بسیاری را در این زمینه انجام داده است که امیدواریم هر چه زودتر شاهد راه اندازی بورس ارز باشیم.

این مقام مسئول درباره آخرین تصمیم راه اندازی صندوق ارزی در بازار سرمایه نیز گفت : برای اغاز بکار صندوق هایی ارزی در بورس هیچ مانعی وجود ندارد و بزودی شاهد شروع به کار این صندوق ها در بورس خواهیم بود.

عرضه دومین خودرو در بورس کالا

همچنین محمدی با تاکید بر این‌که صنعت خودرو یکی از صنایع پیشرو در بازار سرمایه قلمداد می‌شود، به عصر خودرو گفت: ۲ شرکت ایران‌خودرو و سایپا به‌عنوان ۲ قطب بزرگ صنعت خودرو ، طی سال‌های گذشته حضور بسیار مناسبی در بازار داشته‌اند و می‌توانند تامین مالی بسیار مناسبی را از طریق انتشار اوراق انجام دهند.

وی با اشاره به امکان بسیار مناسب بورس کالا برای عرضه خودرو، افزود: با توجه‌ به امکانی که بورس کالا فراهم آورد، سراتو به‌عنوان اولین خودرو در بورس کالا عرضه شد و قرار است دنا نیز به‌عنوان دومین محصول خودرویی در بورس کالا عرضه شود.

براساس این گزارش، ابوالفضل شهرآبادی، معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان نیز با اشاره به این‌که اوراق ۷۰۰میلیارد تومانی صکوک ایران‌خودرو به‌عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده مالی بخش خصوصی بازارسرمایه به‌شمار می‌رود، اظهار داشت: شبکه بانکی توان کمی برای تامین مالی خودروسازان در حجمی همچون ۷۰۰‌میلیارد تومان دارد، آن‌ها می‌توانند ازطریق بازار سرمایه، بسیاری از نیازهای خود را تامین کنند.

وی افزود: این در حالی است که با درنظر گرفتن انتشار این اوراق و با مشاوره تامین سرمایه لوتوس پارسیان، صنعت خودرو از ابتدای سال جاری ۲فقره تامین مالی جمعا به میزان ۱٫۰۵۰ میلیارد تومان انجام داده است.

 

 

 

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com